MSForum.dk
Velkommen, Gæst. Venligst log på eller registrer.
20 Maj 2012, 20:26:56

Log på med brugernavn, kodeord og sessionslængde
Søg:     Advanceret søgning
      Velkommen til MSForum.dk !!

MSForum er det helt rette sted at finde yderligere oplysninger om CCSVI og sklerose. Spred budskabet om CCSVI til andre i kender med MS !

Vær opmærksom på at Liberation-proceduren ikke generelt kan kaldes helbredende. Mange får gavn af proceduren, nogle føler sig helbredt, mens enkelte ikke får det bedre. Se statistikken her på MSForum, eller se http://www.ccsvi-tracking.com.

Dette er et fuldstændigt uafhængigt forum, beregnet til at diskutere emner som er relateret til Multipel Sclerose (MS).
Specielt interesserer vi os for ny forskning, som fx indenfor CCSVI.

Vi er IKKE læger her på www.msforum.dk.

Til alle jer mange hundrede gæster vi har hver uge: er I ikke søde at registrere jer, og præsentere jer - på den måde kan vi se hvor mange som virkelig er interesseret i det vi snakker om. Tak.

Har du problemer med at logge på/registrere dig på MSForum, så skriv til msforum.dk abemås (@) mail.dk
11.763 Beskeder i 596 Emner af 580 Medlemmer
Seneste medlem: helle23
* Hjem Hjælp Søg Log på Registrérchat Log af
+  MSForum.dk
|-+  Emner
| |-+  Generelt
| | |-+  Hjemmeside.
« forrige næste »
Sider: 1 [2] Gå ned Udskriv
Forfatter Emne: Hjemmeside.  (Læst 892 gange)
danfin
Sr. Member
****
Offline Offline

Køn: Han
Beskeder: 305


Vis profil
« Svar #15 Dato: 07 April 2010, 17:14:08 »

Det fede ved Lises side er at vi får en fælles referenceportal, et samlet overblik over CCSVI's Hvem-Hvad-Hvor.

Det er i første omgang en stor hjælp for os newbies til hurtigt at forstå og blive opdateret vedr. det der diskuteres og præsenteres af hidtil mere erfarne og skrivende medlemmer af MSForum.dk.

Dernæst kunne den måske bruges eksternt som et visitkort overfor fx læger/neurologer/fonde, der her nemt kan sætte sig ind i hvad CCSVI er og hvor langt man er i udlandet.




- - - Det er derfor jeg ikke kan få armene ned - - -
Bernt
« Sidste ændring: 07 April 2010, 17:59:48 af hag » Logget

MS siden 1991; SPMS siden ca. 2007. Aldrig taget neurologordineret medicin. EDSS ca. 4
tip
Gæst
« Svar #16 Dato: 08 April 2010, 14:01:09 »

jeg undres over at vores sag ikke er interesant nok til den danske presse? det er vel her presset bør ligge, er der nogen, som ved noget
Logget
Anders
Hero Member
*****
Offline Offline

Køn: Han
Beskeder: 666



Vis profil
« Svar #17 Dato: 08 April 2010, 16:39:46 »

der bliver ændret lidt på fremgangs måden ca 25-4  da der nik begynder at komme en del presse omkring ccsvi...
Logget

ms type : ved ikke ::: diagnose juni 2007. EDSS ca 4 (måske) har fået liberation operation
Sider: 1 [2] Gå op Udskriv 
« forrige næste »
Gå til:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Siden oprettett på 0.078 sekunder med 16 forespørgelser.