MSForum.dk
Velkommen, Gæst. Venligst log på eller registrer.
09 Februar 2012, 03:41:12

Log på med brugernavn, kodeord og sessionslængde
Søg:     Advanceret søgning
      Velkommen til MSForum.dk !!

        Var du til CCSVI foredrag med Bjarne og Christian i Favrskov? Så se her:

http://www.msforum.dk/index.php/topic,608.0.html



MSForum er det helt rette sted at finde yderligere oplysninger om CCSVI og sklerose. Spred budskabet om CCSVI til andre i kender med MS !

Vær opmærksom på at Liberation-proceduren ikke generelt kan kaldes helbredende. Mange får gavn af proceduren, nogle føler sig helbredt, mens enkelte ikke får det bedre. Se statistikken her på MSForum, eller se http://www.ccsvi-tracking.com.

Dette er et fuldstændigt uafhængigt forum, beregnet til at diskutere emner som er relateret til Multipel Sclerose (MS).
Specielt interesserer vi os for ny forskning, som fx indenfor CCSVI.

Vi er IKKE læger her på www.msforum.dk.

Til alle jer mange hundrede gæster vi har hver uge: er I ikke søde at registrere jer, og præsentere jer - på den måde kan vi se hvor mange som virkelig er interesseret i det vi snakker om. Tak.

Har du problemer med at logge på/registrere dig på MSForum, så skriv til msforum.dk abemås (@) mail.dk
10.976 Beskeder i 551 Emner af 564 Medlemmer
Seneste medlem: Clara
* Hjem Hjælp Søg Log på Registrérchat Log af
+  MSForum.dk
|-+  Emner
| |-+  Medicin
| | |-+  Ny autoinjektionspen
« forrige næste »
Sider: [1] Gå ned Udskriv
Forfatter Emne: Ny autoinjektionspen  (Læst 326 gange)
Alice
Newbie
*
Offline Offline

Beskeder: 1


Vis profil
« Dato: 16 August 2010, 13:15:01 »

Kœre forum brugere,

Jeg medhjœlper i et projekt om at udvikle autointektionspenne og leder efter folk som lider af multiple sklerose for at tilkende give deres mening om to forkskellige prototyper.

Hvis du har lyst til at deltage i denne hurtige undersøgelse der skal foregå i slutningen af september, eller hvis du kender nogen som har lyst til at deltage, vil vi betale dig 200kr.

For at se om du kvalificerer dig til undersøgelsen, så klik på linket forneden:

http://www.ems.eu.com/patient/index.php?lang=dk

Du er også meget velkommen til at kontakte os via mail hvis du har spørgsmål vedrørende undersøgelsen eller ønsker flere oplysninger.
nicola.sodano@ems.eu.com


Håber at vi hører fra dig!

Med venlig hilsen,

Alice Olsen
Logget
Sider: [1] Gå op Udskriv 
« forrige næste »
Gå til:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Siden oprettett på 0.078 sekunder med 17 forespørgelser.