MSForum.dk
Velkommen, Gæst. Venligst log på eller registrer.
24 Maj 2012, 17:08:55

Log på med brugernavn, kodeord og sessionslængde
Søg:     Advanceret søgning
      Velkommen til MSForum.dk !!

MSForum er det helt rette sted at finde yderligere oplysninger om CCSVI og sklerose. Spred budskabet om CCSVI til andre i kender med MS !

Vær opmærksom på at Liberation-proceduren ikke generelt kan kaldes helbredende. Mange får gavn af proceduren, nogle føler sig helbredt, mens enkelte ikke får det bedre. Se statistikken her på MSForum, eller se http://www.ccsvi-tracking.com.

Dette er et fuldstændigt uafhængigt forum, beregnet til at diskutere emner som er relateret til Multipel Sclerose (MS).
Specielt interesserer vi os for ny forskning, som fx indenfor CCSVI.

Vi er IKKE læger her på www.msforum.dk.

Til alle jer mange hundrede gæster vi har hver uge: er I ikke søde at registrere jer, og præsentere jer - på den måde kan vi se hvor mange som virkelig er interesseret i det vi snakker om. Tak.

Har du problemer med at logge på/registrere dig på MSForum, så skriv til msforum.dk abemås (@) mail.dk
11.782 Beskeder i 597 Emner af 580 Medlemmer
Seneste medlem: helle23
* Hjem Hjælp Søg Log på Registrérchat Log af
+  MSForum.dk
|-+  Emner
| |-+  CCSVI - Chronic Cerebrospinal Venous Insufficiency
| | |-+  Hvem vil scannes i Dk?
« forrige næste »
Sider: 1 ... 7 8 [9] Gå ned Udskriv
Forfatter Emne: Hvem vil scannes i Dk?  (Læst 4388 gange)
Charlotte
Full Member
***
Offline Offline

Køn: Hun
Beskeder: 194


ALDRIG færdig....ALTID på vej :-)


Vis profil
« Svar #120 Dato: 15 Juli 2010, 17:29:55 »

De giver vidst ingen garanti, men hvis prisforskellen er godt 20.000 dkr mellem Ameds og Prescan er det måske værd at overveje.

Jeg har pt. tid til scanning hos Prescan d. 28/7....MEGET snart og har en tid hos Ameds som jeg foreløbigt beholder.......Jeg tænker lige pt. ,at ja det kan godt være at de vil fikse dine vener eller måske kun den ene side igen i Düsseldorf for 6.000 euro, men synes jeg har set på en anden tråd herinde at AMEDS tog godt 3.000 euro for ballonudvidelse....Så det er måske OGSÅ værd at tage med?Spørgsmålstegn?

Tak Christan....Der lå en mail til mig om at det ALTSÅ har den tid til mig d. 19.nov.

Hilsen
Charlotte
Logget

RRMS / Attackvis sclerose diagnose juni 2002......Rebif 22 siden september 2002....Træt,træt, træt/ Gående/ Flexjob. CCSVI: 40% forsnævring........ EDSS: 1,5
Sønderjyde
Full Member
***
Offline Offline

Køn: Han
Beskeder: 151



Vis profil
« Svar #121 Dato: 15 Juli 2010, 18:18:38 »

Ja der er egentlig mange ting man lige skal have med i sine overvejelser..
Det er lige med at finde rundt i alle priser og hvad de giver af garanti de forskellige steder..

jeg har også en tid ved prescanden 11/8..

Søren
Logget

Lige lidt info om mig..:-) Jeg er 28 år og fra det Sønderjyske.. Fik konstateret ms i 2002 og har været på rebief og er nu på tysabri og det har hjulpet og har bremset det.. Er blevet undersøgt for ccsvi og har ca 40 % forsnærving på højre side og ca 70% på venstre side.
Sider: 1 ... 7 8 [9] Gå op Udskriv 
« forrige næste »
Gå til:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Siden oprettett på 0.092 sekunder med 18 forespørgelser.